Świętego Mikołaja wesprą elfy ze Wschodu

Fotorzepa/Rafał Guz
Zabiegając o pracowników na świąteczny sezon firmy kuszą stawkami wyższymi nawet o 30-40 proc. niż przed rokiem. Częściej zatrudniają też Ukraińców

Firmy, które chcą w pełni wykorzystać gwiazdkową hossę, już w zasadzie zapewniły sobie pracowników na ostatnie tygodnie roku.- Sezon świąteczny to dla nas najważniejszy okres i w zasadzie przygotowujemy się do niego przez cały rok - twierdzi Marzena Więckowska, menedżer ds. korporacyjnych Amazon na Europę Środkowo-Wschodnią. Świąteczną rekrutację firma zakończy w tym tygodniu.- Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej przebiegu; wiemy że zrekrutujemy komplet pracowników- dodaje Więckowska.

Amazon, który jesienią br. zakończyła budowę kolejnych centrów logistycznych w Polsce (w Sosnowcu i pod Szczecinem) wystartował ze świąteczną kampanią rekrutacyjną w październiku. Ogłosił wtedy, że w tym roku zatrudni 10 tys. pracowników sezonowych (stałych pracowników ma 9 tys.), którzy w ciągu dwóch miesięcy pracy w szczycie sezonu mogą zarobić nawet ponad 8 500 złotych brutto.

Zdalni pomocnicy Mikołaja

Rosnące problemy ze znalezieniem pracowników (w ...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL