fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Najgorszy lipiec na rynku pracy w Hiszpanii od 11 lat

Bloomberg
Bezrobocie w Hiszpanii zmalało w lipcu piąty kolejny miesiąc, łączna liczba jest najmniejsza od ponad dekady, ale liczba tych, którzy znaleźli zajęcie była najmniejsza od początku kryzysu

Według danych placówek Publicznej Hiszpańskiej Służby ds. Zatrudnienia (SEPE) liczba bezrobotnych, którzy znaleźli w lipcu zatrudnienie zmalała do 4253, do 0,14 proc. tych, którzy dostali pracę w czerwcu — podał resort pracy. To najgorsze dane dla tego miesiąca od 2008 r., kiedy w warunkach masowych zwolnień w sektorze budownictwa po pęknięciu bańki spekulacyjnej znalazło zatrudnienie ponad 4 tys. Hiszpanów — odnotował Reuter.

Łączna liczba osób zarejestrowanych w biurach pośrednictwa pracy malała od listopada 2008. ale jest ich obecnie 3 011 433, czyli ponad 3 mln, a ubiegający się o stanowisko premiera socjalista Pedro Sanchez obiecywał zejście poniżej tego poziomu podczas debaty pod koniec lipca, gdy nie uzyskał wotum zaufania.

Według danych bez korekty sezonowej, liczba bezrobotnych wzrosła w lipcu o 2915 wobec czerwca, natomiast w ujęciu rocznym do lipca 2018 zmalała o 3,94 proc. czyli o 123 588. Liczba osób zarejestrowanych w hiszpańskim urzędzie ubezpieczeń społecznych osiągnęła nowy rekord historyczny 19 533 211.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA