fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Daesh

Daesh planuje ofensywę w Indiach?

123RF
16-letnia sympatyczka Daesh aresztowana przez indyjskich antyterrorystów w mieście Pune podczas przesłuchania zeznała, że dżihadyści z Bliskiego Wschodu chcą rozszerzyć swój samozwańczy kalifat atakując Indie.

Nastolatka została aresztowana tuż przed planowanym przez nią wyjazdem do Syrii, gdzie miała dołączyć do Daesh. Dziewczyna twierdzi, że przed 2020 rokiem w Indiach ma dojść do dużej ofensywy terrorystów sympatyzujących z samozwańczym kalifatem.

Z zeznań 16-latki wynika, że w Indiach miała kontakt z ok. 10 osobami sympatyzującymi z Daesh. Dziewczyna miała też kontaktować się z ok. 200 sympatykami tej terrorystycznej organizacji pochodzącymi ze Sri Lanki, Singapuru, Kanady, Kenii i Europy - wszyscy oni mieli wyrażać gotowość dołączenia do Daesh.

Indyjskie służby wpadły na ślad 16-latki w związku z internetową aktywnością dziewczyny, która od miesięcy szukała w internecie kontaktu z sympatykami i członkami Daesh. Nastolatka korzystała w tym celu z Facebooka, Twittera, aplikacji Telegram oraz e-maili.

16-latka miała wyjechać do Syrii w 2016 roku. Oprócz niej indyjscy antyterroryści zatrzymali również pracownika prywatnego koncernu paliwowego mieszkającego w Jaipur, który - jak twierdzą przedstawiciele indyjskich służb - był rekruterem Daesh.

Źródło: indiatoday.intoday.in
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA