fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Dlaczego na COVID-19 zaczęli chorować młodzi? Dr Fauci odpowiada

Dr Anthony Fauci
AFP
Dr Anthony Fauci w rozmowie z CNN tłumaczył dlaczego w USA obserwuje się większą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wśród młodych. O takiej prawidłowości w trzeciej fali mówią też eksperci ds. ochrony zdrowia w Polsce.

Ze słów dr. Fauciego wynika, że obecnie młodzi stanowią większy odsetek osób zakażonych koronawirusem ponieważ poziom wyszczepienia wśród starszych grup wiekowych jest wyższy.

Ponadto - jak mówił dr Fauci - obecnie koronawirus rozprzestrzenia się w USA m.in. w przedszkolach i w czasie szkolnych rozgrywek sportowych.

- Kiedy spojrzy się na całą populację, starsze grupy są bardziej chronione (poprzez zaszczepienie - red.) niż młodsze osoby - tłumaczył dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.

Fauci wyliczał, że w USA ponad 75 proc. osób w wieku 65 lat i starszych otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Zdaniem dr. Fauciego do większej liczby zakażeń koronawirusem wśród młodych przyczynia się też szerzenie się bardziej zakaźnego wariantu B.1.1.7 koronawirusa (tzw. brytyjski wariant).

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA