fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Rosjanie rejestrują już trzecią szczepionkę przeciw Covid-19. Tym razem z żywym wirusem

AFP
Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej otrzymało dokumenty niezbędne do zarejestrowania trzeciej szczepionki przeciwko Covid-19 - poinformował minister zdrowia Michaił Muraszko.

Jak powiedział w środę Muraszko, Ministerstwo Zdrowia otrzymało dokumenty dotyczące szczepionki stworzonej przez Centrum Naukowe Badań i Rozwoju Preparatów Immunobiologicznych im. Czumakowa Rosyjskiej Akademii Nauk.

Minister zdrowia dodał, że dokumenty zostały przesłane do zbadania, celem możliwej autoryzacji szczepionki przez władze państwowe. Nie przekazał, ile faz testów przeszedł preparat, ale wiadomo o nim, że w przeciwieństwie do innych rosyjskich szczepionek zawiera w sobie żywy wirus.

Muraszko w środę mówił też, że w tym tygodniu do cywilnego obiegu trafiło ponad 375 tys. dwuskładnikowych dawek szczepionki Sputnik V, a liczba chętnych do szczepień w kraju nieustannie rośnie.

W Rosji zarejestrowano dotąd dwie szczepionki przeciw koronawirusowi - obie przed ukończeniem badań klinicznych. Pierwsza to Sputnik V, druga nosi nazwę EpiVacCorona.

Źródło: rp.pl/ interfax
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA