fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Zaszczepiono w Polsce ponad 600 tysięcy osób

Krystian Maj/KPRM
- Dzisiaj rozpoczęła się rejestracja dla seniorów 70+. To grupa licząca 2,7 mln osób. Przez pierwsze 3 godziny zapisało się ponad 150 tys. osób. Zainteresowanie jest bardzo duże - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Do godziny 9.30 w piątek w Polsce zaszczepiono przeciw koronawirusowi 603 809 osób. Łączna liczba dawek dostarczonych do Polski do 1 257 300.

- Do końca pierwszego kwartału dostarczonych do Polski zostanie ponad 3 mln szczepionek - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że stworzony system ma większą wydolność, ale ograniczeniem są dostawy szczepionki.

- Chcemy zagwarantować, że każdy senior w Polsce który będzie chciał zostanie zaszczepiony - powiedział. - Na godzinę 10:00 w całej Polsce zostało 150 tys. wolnych terminów na szczepienia w pierwszy kwartale - dodał.

- Żeby ograniczyć problemy w zarejestrowaniu, udostępniliśmy udogodnienia. Każdy, kto usłyszy na infolinii, że w jego miejscowości nie ma już terminów, może zostawić swój pesel i nr tel. Jak będą wolne terminy, do tej osoby zadzwoni konsultant - powiedział Dworczyk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA