fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Epidemia w Portugalii: Rekordowa liczba zgonów związanych z COVID

szpital dla pacjentów z COVID-19 w Lizbonie
AFP
W Portugalii odnotowano najwyższą z dotąd zarejestrowanych dobową liczbę zgonów związanych z COVID-19.

Portugalskie władze medyczne (DGS) przekazały we wtorek, że w ciągu doby zmarło 218 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Dzień wcześniej służby informowały o śmierci 167 osób.

Od początku epidemii w Portugalii zmarło 9 246 osób - wynika z danych DGS.

Czytaj także:
Wicepremier Jacek Sasin w szpitalu po zakażeniu koronawirusem

W ciągu doby testy wykazały zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych 10 455 osób. Liczba potwierdzonych zakażeń zbliża się do 567 tys.

Na początku epidemii ponad 10-milionowa Portugalia dysponowała 528 łóżkami na oddziałach intensywnej terapii i pod względem liczby łóżek na 100 tys. mieszkańców zajmowała ostatnie miejsce w Europie. Od tego czasu liczba łóżek wzrosła i przekroczyła tysiąc. Teraz intensywnej terapii wymaga ponad 650 pacjentów z COVID-19.

Obecnie w Portugalii wskaźnik liczby nowych zakażeń SARS-CoV-2 notowanych w ciągu tygodnia na 100 tys. osób jest jednym z najwyższych w Europie. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną rząd kolejny raz zaostrzył restrykcje - osoby, które nie mogą pracować zdalnie muszą mieć zaświadczenie od pracodawcy, w weekendy obowiązują ograniczenia prawa do swobodnego przemieszczania się.

Z uwagi na wzrost liczby osób z COVID-19 część portugalskich szpitali ma problemy ze znalezieniem miejsc dla nowych pacjentów, dochodzi też do paraliżu pracy izb przyjęć. W sobotę w karetce zmarł pacjent oczekujący na przyjęcie do szpitala.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA