fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Co zaoferuje przedsiębiorcy nowa kasa fiskalna marki Posnet?

Materiał Partnera
Współcześnie wielu przedsiębiorców staje przed koniecznością kupienia kasy fiskalnej. Wybór odpowiedniego urządzenia to trudne zadanie, gdyż należy uwzględnić zarówno bieżące potrzeby firmy, jak i rozwój biznesu w przyszłości. Okazuje się jednak, że nie w każdym przypadku podatnik jest „skazany” na wieloletnie korzystanie z kupionego modelu lub zamówienie nowej kasy. Na rynku dostępne są bowiem modułowe urządzenia fiskalne, w których dostępne parametry i funkcje można rozbudowywać.

Branża fiskalna cały czas oferuje przedsiębiorcom nowe rozwiązania technologiczne dla handlu. Ponadto, urządzenia, które pojawiają się na rynku, coraz częściej są odpowiedzią na potrzeby polskich firm. Dobrym przykładem takiego podejścia jest mała kasa rejestrująca Posnet Ergo. Wspomniany model to z pewnością nowoczesne narzędzie do zarządzania sprzedażą. Jego siła tkwi jednak w modułowej konstrukcji. To dzięki niej przedsiębiorca może wybrać tylko te opcje, które są mu niezbędne do pracy. I co najważniejsze – nie tylko w momencie zamawiania urządzenia, ale także po wielu latach.

Dostosuj kasę fiskalną do potrzeb firmy. Także w przyszłości!

W dzisiejszych czasach rynek kas fiskalnych charakteryzuje się wyjątkowym bogactwem wyboru. Taka sytuacja jest niewątpliwie korzystna, gdyż pozwala na zakup urządzenia dostosowanego do potrzeb działalności gospodarczej. Niemniej, o ile można sobie bez problemu poradzić z zamówieniem modelu, który spełni bieżące oczekiwania firmy, o tyle trudno przewidzieć, jakiego rozwiązania technologicznego przedsiębiorstwo będzie wymagało w przyszłości. Szczególnie istotną kwestią jest liczba obsługiwanych towarów lub usług.

Kasy fiskalne produkowane w Polsce umożliwiają zdefiniowanie od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy pozycji w bazie PLU. Konfigurowanie asortymentu odbywa się albo bezpośrednio z poziomu urządzenia, albo przy użyciu oprogramowania komputerowego. Niektóre modele, m.in. Posnet Ergo, pozwalają też na wybór wielkości bazy towarowej. Przedsiębiorca może zamówić tę kasę z 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. Jednakże, to pierwsze urządzenie rejestrujące, w którym liczbę dostępnych do zdefiniowania produktów lub usług można zwiększyć.

- Przykładowo: jeżeli podatnik sięgnie po Ergo z bazą o wielkości 4 000 PLU, w dowolnym momencie będzie mógł rozbudować ten parametr do 6 000 lub 8 000 pozycji towarowych. Dzięki temu poszerzenie asortymentu, nawet dwukrotne, nie musi się wiązać z koniecznością zastosowania innego rozwiązania technologicznego - wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Rozwój biznesu często wymaga zastosowania dodatkowych urządzeń, np. czytnika kodów kreskowych, terminala do kart płatniczych czy też sprawdzarki cen. Natomiast do współpracy z wieloma elementami systemu niezbędne są różnorodne interfejsy komunikacyjne. W Posnet Ergo pomyślano także o tej kwestii. Po pierwsze, kasa jest dostępna w 4 wersjach: podstawowej lub z jednym z 3 modułów rozszerzeń. Po drugie, nawet wariant standardowy tego modelu można w każdej chwili wyposażyć w moduł Bluetooth, Wi-Fi lub modem 3G (do bezprzewodowej wymiany danych).

Funkcja kasowagi: integracja urządzenia fiskalnego z szalką ważącą

Ergo nie jest pierwszą kasą fiskalną marki Posnet, którą można w kompleksowy sposób zintegrować z szalką ważącą. Wcześniej takie rozwiązanie zastosowano w 2 innych modelach – Revo oraz Neo XL EJ. Ergo jest jednak najmniejszym urządzeniem, które obecnie oferuje korzystanie z funkcji kasowagi. Warto wyjaśnić, na czym polega połączenie obydwu elementów systemu oraz co przedsiębiorca może na tym zyskać.

- Urządzenie z funkcją kasowagi zapewnia znacznie wygodniejsze rejestrowanie transakcji oraz wykonywanie pomiarów masy produktów. Wszystko za sprawą tego, iż czynności z tym związane odbywają się z poziomu jednego interfejsu użytkownika – ekranu i klawiatury kasy. Zintegrowane elementy systemu zajmują też mniej miejsca na stanowisku obsługi klientów - zaznacza Marcin Ciechowicz.

Funkcja kasowagi jest kolejnym dowodem na to, że Posnet Ergo charakteryzuje się modułową konstrukcją. Szalka ważąca, która obsługuje towary o maksymalnej masie 15 kg, stanowi bowiem wyposażenie dodatkowe tego modelu. Innymi słowy, przedsiębiorca może skorzystać z tej funkcjonalności nawet po wielu latach.

Uniwersalna technologia o małych gabarytach

Miniaturyzacja jest trendem, który w dużym stopniu zdominował myślenie o urządzeniach elektronicznych. Dzięki temu również kolejne generacje kas fiskalnych stają się coraz mniejsze, lżejsze i smuklejsze. Modele o niewielkich gabarytach zdecydowanie łatwiej zmieścić na stanowiskach obsługi nabywców, które nie oferują rozległej przestrzeni. Ponadto, przenoszenie lub przewożenie takich kas nie sprawia problemu, co ma ogromny wpływ na komfort pracy mobilnej – handel obwoźny lub świadczenie usług z dojazdem do klienta. Niemniej, w tym przypadku najważniejsze jest to, że małe urządzenie nie wymaga rezygnacji z praktycznych funkcji, np. modułu służącego do zapisywania kopii paragonów fiskalnych w formie cyfrowej.

Potwierdzeniem wszystkich tych tez jest Posnet Ergo, czyli jedna z najmniejszych kas rejestrujących na rynku. Jednakże, po uwzględnieniu wszystkich dostępnych opcji rozbudowy okazuje się, że wspomniane urządzenie znajdzie zastosowanie nawet w rozbudowanym systemie sprzedaży, chociażby w sklepie lub restauracji. Czy to źle, że kasa fiskalna marki Posnet jest aż tak uniwersalna? Czy nie grozi to brakiem „wyspecjalizowania” w konkretnej branży?

- Uniwersalne technologie często sprawdzają się w wielu obszarach, lecz ich działanie daje przeciętne rezultaty. Ergo pokazuje jednak, że wszechstronność może być największą zaletą urządzenia elektronicznego. Wystarczy dać przedsiębiorcy szansę na wykorzystanie potencjału, który drzemie we współczesnych rozwiązaniach dla handlu i umożliwić rozbudowanie kasy wraz z rozwojem firmy - podkreśla ekspert PCKF.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA