fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Cło

Oszuści naciągają starsze osoby na cło

123RF
O przypadkach wyłudzania dużych kwot pieniędzy od osób starszych jako opłaty celnej za paczki wysyłane z zagranicy informuje ministerstwo finansów.

Oszuści, podszywając się pod przedstawicieli spedytora, informują ofiary o konieczności niezwłocznego uregulowania należności za przesyłkę, która została zatrzymana do wyjaśnienia przez Służbę Celną. W przypadku niezastosowania się do polecenia, grożą naliczaniem wysokich odsetek karnych. MF twierdzi, że w ostatnich tygodniach zanotowano  takie przypadki w Polsce.

Służba Celna apeluje, aby w żadnym przypadku nie płacić za przesyłki zagraniczne, których się nie zamawiało. W razie jakichkolwiek wątpliwości adresaci "wezwań" powinni skontaktować się z urzędem celnym wskazanym w dokumencie potwierdzającym dokonanie zgłoszenia. Nie należy przy tym korzystać z danych teleadresowych dostarczonych przez operatora pocztowego doręczającego paczkę. Baza teleadresowa placówek celnych w całej Polsce dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów www.finanse.mf.gov.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA