fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Chiny

21 ofiar ultramaratonu. Chiny ukarały urzędników

AFP
W Chinach ukarano 27 państwowych urzędników, których uznano za odpowiedzialnych śmierci uczestników ultramaratonu. Na trasie zmarło 21 uczestników biegu.

Ultramaraton zorganizowano 22 maja w północno-zachodniej prowincji Gansu. Nagła zmiana pogody na trasie organizowanego przez rząd biegu na 100 kilometrów spowodowała, że część uczestników doznała hipotermii. 

Po wydarzeniu odwołano ze stanowisko szefową okręgu Jingtai, gdzie odbywał się wyścig. Inni organizatorzy pociągnięci do odpowiedzialności to burmistrz i szef partii komunistycznej miasta Baiyin.

9 czerwca ze swojego mieszkania w apartamentowcu wypadł Li Zuobi, szef partii w regionie Jingai. Policja wykluczyła zabójstwo, ale dochodzenie w tej sprawie nadal jest prowadzone. Nie wiadomo również, czy śmierć miała związek z organizowanym ultramaratonem.

Śledczy stwierdzili, że do tragedii doszło w wyniku ekstremalnej pogody - silnego wiatru, ulewnego deszczu i spadku temperatury. Organizatorom zarzucono nieprofesjonalne przygotowanie i działanie.

W reakcji na tę tragedię władze zawiesiły wszystkie imprezy sportowe wysokiego ryzyka, które nie mają organu nadzorczego, ustalonych zasad i jasnych standardów bezpieczeństwa.

Źródło: CNBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA