fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Telekomunikacja

Państwo może przejąć kontrolę nad byłą spółką Marka Falenty

Fotorzepa, Piotr Nowak
Dwa państwowe podmioty oszacują wartość sieci Hawe Telekom, kontrolowanej niegdyś przez skazanego za udział w aferze podsłuchowej Marka Falentę – dowiaduje się „Rzeczpospolita”. Niewykluczone, że zbliżają się zmiany właścicielskie w światłowodowej firmie.

Państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu, która jest największym wierzycielem Hawe Telekom (ponad 80 mln zł), w rozmowie z nami odcięła się od tego tematu. Paweł Paluchowski, prezes Hawe Telekom, zapewnił, że nie wie nic o zleceniu nowej wyceny spółki.

Hawe Telekom powstało w 1990 r. jest obecnie spółką w restrukturyzacji. W ubiegłym roku sąd umorzył postępowanie sanacyjne, ale w drugiej instancji decyzja ta została podważona.

Do Hawe Telekom należy światłowodowy ringu o długości 4 tys. km. Korzystają z niego inni operatorzy hurtowi i detaliczni. 100 proc. udziałów Hawe Telekom należy do notowanego na GPW Mediatela, a ten do Hawe S.A. (w likwidacji).

Inwestorzy giełdowi wyceniają Mediatel na około 97 mln zł. Brakuje jednak danych o jej wynikach finansowych. Ostatnie sprawozdanie dotyczy I kwartału 2018 r.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA