fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Telekomunikacja

Koronawirus pokonał barcelońskie targi MWC

Na niecałe dwa tygodnie przed startem, GSMA, organizacja zrzeszająca firmy technologii mobilnych odwołała największe branżowe targi #MWCBarcelona2020. Powód to koronawirus.

“Ze względów bezpieczeństwa i dla zdrowia otoczenia w Barcelonie i kraju-gospodarza GSMA odwołało dziś  MWC Barcelona 2020 z powodu globalnych obaw dotyczących epidemii korona wirusa, problemów z przemieszczaniem się i innych okoliczności, które sprawiły, że przeprowadzenie targów nie było możliwe” – podała dziś wieczorem organizacja zrzeszająca firmy technologii mobilnych na świecie.

Dodano, że przedstawiciele miasta podeszli do sytuacji ze zrozumieniem. Czy to oznacza, że GSMA będzie mogło skorzystać z wykupionego ubezpieczenia, aby odzyskać wydane na organizację pieniądze – nie powiedziano.

Decyzja GSMA została niejako wymuszona. Do dziś rezygnację z uczestnictwa w targach ogłosiło szereg dużych firm, w tym m.in. LG,  Ericsson, Sony, Nokia i operatorzy: niemiecki Deutsche Telekom, brytyjskie BT oraz  Vodafone, czy amerykański AT&T.

„Wydarzenie bez precedensu” – napisał na Twitterze Andrzej. J. Kozłowski, prezes Emitelu, komentując decyzję GSMA.

W targach planowały uczestniczyć także firmy z Polski, m.in. informatyczny Comarch, czy producent i dystrybutor telefonów Maxcom.

Dziennikarze zaczynają się zaś zastanawiać, czy to nie początek końca samych targów.

Pierwsze targi Mobile World Congress w Barcelonie odbyły się w 2006 roku. Potem nie przeszkodziły im ataki terrorystyczne w Europie, czy zamieszki katalońskich separatystów.

Według różnych szacunków zyski Barcelony z tytułu organizacji wydarzenia wynosiły za każdym razem 400-500 mln euro, wliczając w to dochody hoteli, restauracji, czy przewoźników.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA