fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Technologie

Asystent Google’a z paczkami polskiego milionera

Adobe Stock
„OK, Google! Porozmawiaj z InPost” – wystarczy wypowiedzieć takie sformułowanie, aby w automatyczny sposób nasz smartfon połączył się ze specjalnym chatbotem firmy kurierskiej. Spółka kierowana przez znanego biznesmena Rafała Brzoskę uruchomiła właśnie innowacyjną technologię, która ma stanowić nowy kanał obsługi klienta.

Z InPost można skontaktować się teraz także za pomocą Google Asystenta. Po wywołaniu bota o nazwie ChatBot Mat, klienci mogą zapytać m.in. o status przesyłki, najbliższy paczkomat, a także o bezpośredni numer do kuriera, który ma dostarczyć paczkę. Ten sam bot jest dostępny także na Messengerze.

– ChatBot Mat spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, dlatego zdecydowaliśmy się na użycie go w kolejnym kanale kontaktu – Asystencie Google. Jestem przekonany, że to rozwiązanie sprawi, że nasza usługa będzie bardziej dostępna i wygodna m.in. dla osób z niepełno sprawnościami – mówi prezes InPostu.

Firma kurierska już zapowiada dalszy rozwój tej technologii. – Chcemy rozwinąć aplikację tak, aby w przyszłości bot sam przesyłał do użytkowników każdą zmianę statusu paczki, czy informacje o nowych usługach – wyjaśnia Brzoska.

ChatBot Mat w okresie szczytu świątecznego pomoże klientowi zlokalizować paczkę m.in., gdy wybrany przez niego paczkomat jest przepełniony lub uszkodzony, a także gdy nie odebrano przesyłki na czas. Paczka nie powróci wtedy do oddalonego o wiele kilometrów oddziału InPost, lecz do Punktu Odbioru Paczek (POP) – skąd będzie można ją odebrać.

Sieć paczkomatów w Polsce liczy już 6 tys. urządzeń. Chatbot to nie jedyna innowacja wdrożona przez tę firmę. Niedawno InPost udostępnił też nowatorskie rozwiązanie pozwalające na zarządzanie paczkomatem i skrytką z poziomu aplikacji. W efekcie przy jednej maszynie przesyłki może odbierać wiele osób na raz. Jak podkreśla Rafał Brzoska, strategia Go Mobile to kolejny krok w reorientacji branży logistycznej w kierunku mobilności.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA