fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Technologie

Cyfrowe bliźniaki. Nowa metoda leczenia skutków Covid-19

Adobe Stock
Dell Technologies nawiązało współpracę z Fundacją i2b2 tranSMART (organizacja badawcza non profit) w celu zbierania ogromnej ilości anonimowych danych pacjentów z całego świata. Ma to pomóc w budowie wirtualnych modeli z koronawirusem.

Te tzw. cyfrowe bliźniaki pomogą leczyć skutki przewlekłego zespołu Covid-19. Dzięki tej technologii, wspieranej sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym, powstaną spersonalizowane oceny ryzyka dla zdrowia oraz zalecenia dotyczące terapii lekowych opartych nie tylko na indywidualnej historii medycznej, ale i na uwarunkowaniach genetycznych poszczególnych pacjentów.

Cyfrowe bliźniaki mają stanowić wsparcie dla szpitali oraz ośrodków badawczych na całym świecie. Dell liczy, że wykorzystanie innowacyjnej technologii i skali działalności przyczyni się do poprawy stanu zdrowia.

Specjalnie w celu realizacji tego projektu Dell stworzył tzw. enklawę danych – bezpieczną sieć do przechowywania danych składającą się z systemów pamięci masowej. W enklawie naukowcy gromadzą, przechowują i analizują dane rozproszone po różnych systemach monitorowania i elektronicznych kartach zdrowia, a w przyszłości będą mieli możliwość aktualizowania cyfrowych bliźniaków, uwzględniając dane kliniczne zbierane w czasie rzeczywistym przez respiratory i kardiomonitory. Początkowo symulacje i analizy mają dotyczyć 70 tys. pacjentów. W ciągu czterech lat w systemie znajdą się dane dla nawet 2 mln cyfrowych bliźniaków.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA