fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Technologie

SpaceX przyjmuje płatności w dogecoinach

SpaceX
Należąca do Elona Muska firma kosmiczna SpaceX będzie przyjmowała kryptowalutę dogecoin jako zapłatę za swoje usługi. Są już pierwsi chętni.

Kanadyjska firma Geometric Energy Corporation potwierdziła, że zapłaci SpaceX wyłącznie w dogecoinach, za wyniesienie w kosmos urządzenia na jednej z rakiet SpaceX, która ma o wystartować na początku 2022 r. Docelowo ma ona wylądować na Księżycu.

Opracowany przez Geometric Energy satelita ważący 40 kg ma nosić nazwę „DOGE-1” i będzie za pomocą inteligentnych czujników i kamer zbierać informacje z kosmosu.

„Dogecoin został wybrany jako jednostka rozliczeniowa dla wszystkich księżycowych interesów pomiędzy SpaceX i Geometric Energy Corporation i stanowi precedens dla przyszłych misji na Księżyc i Marsa – stwierdziła kanadyjska spółka w oświadczeniu.

Kryptowaluta stworzona jako żart w ostatnim czasie mocno zdrożała. Mimo ostatniego tąpnięcia, jakie wywołały słowa Elona Muska, który nazwał dogecoina szwindlem, stopa zwrotu od początku roku nadal przekracza 11 tys. proc. Z danych CoinMarketCap.com wynika, że kapitalizacja dogecoina wynosi obecnie 68,7 mld USD.

SpaceX jest już drugą firmą Elona Muska, która akceptuje kryptowaluty jako zapłacę za swoje produkty czy usługi. Początkiem roku Tesla oświadczyła, że będzie przyjmowała płatności w bitcoinach za samochody elektryczne. Stało się to po tym, jak spółka zakupiła bitcoiny o wartości 1,5 mld USD.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA