fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Technologie

Kup odrzutowe auto Bloodhound za 11 mln dol. i pobij rekord

Bloodhound LSR
Samochód z napędem odrzutowym o nazwie Bloodhound, zbudowany specjalnie, aby pobić rekord prędkości na lądzie, idzie pod młotek za 11 mln dol. Teoretyczna maksymalna prędkość tego pojazdu to 1000 mil na godzinę (1609 km/h).

Obecny właściciel Bloodhound Land Speed Record przestał przeznaczać pieniądze na program próbujący ustanowić nowy rekord prędkości na lądzie. Trudno go za to winić, bowiem program Bloodhound trwa już od kilku lat i nie pobił jeszcze obecnego rekordu 763 mil na godzinę (1227 km/h), nie mówiąc już o zbliżeniu się do ustalonego przez grupę celu 1000 mil na godzinę.

Aby pobić rekord, Bloodhound potrzebuje prawdziwego napędu rakietowego. Obecnie napędzany jest silnikiem odrzutowym, dzięki któremu podczas testów w 2019 r. osiągnął prędkość 628 mil na godzinę (1010 km/h). Jednak pandemia zabiła rozwój projektu.

„Alternatywą wobec sprzedaży byłoby oddanie samochodu do długoterminowego przechowywania, jednak bez pewności, że projekt będzie można ponownie uruchomić. Ponieważ perspektywa świata post-covidowego kusi, zespół Bloodhound musi teraz znaleźć nowego właściciela, aby kontynuować swoją inżynierską przygodę” – napisał zespół Bloodhound.

Bloodhound twierdzi, że kupujący mogą być w stanie odzyskać pełną zainwestowaną kwotę, o ile nastąpi próba pobicia rekordu. Zespół twierdzi, że istnieje znaczący potencjał pozyskiwania funduszy w miarę zbliżania się do celu i że sprzedaż sponsoringu i praw może generować gotówkę w krótkim okresie.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA