fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Gry i e-sport

Huuuge numerem 2 po CD Projekcie. Producent gier wart ponad 4 mld zł

mat. pras.
Na otwarciu notowań kurs debiutującego na GPW studia wyniósł 50 zł, czyli był równy cenie po jakiej sprzedawano akcje w IPO.

Popyt w IPO był bardzo duży  – redukcja w transzy detalicznej sięgnęła 97 proc., a księga popytu została pokryta w ciągu godziny (po cenie maksymalnej). Rynek zgodnie twierdził, że ten duży popyt w IPO przełoży się na udany debiut. Na otwarciu notowań (wystartowały nietypowo o godz. 9.30) kurs zachowuje się jednak spokojne, pierwsze transakcje zawarto po  50 zł, czyli po takiej samej cenie po jakiej sprzedawano akcje w IPO.  Handel dopiero ruszył, ale już widać że wartość obrotów akcjami Huuuge będzie dziś bardzo duża.

Huuuge jest 435. spółką notowaną na głównym rynku oraz trzecim debiutantem w 2021 r. Studio przeprowadziło największą w historii krajowego sektora gier ofertę publiczną, wartą niemal 1,7 mld zł. Przy obecnie cenie akcji cała spółka jest warta 4,2 mld zł. Daje jej to pozycję wicelidera za CD Projektem (28 mld zł) jeśli chodzi o wartość rynkową w sektorze gier. Za Huuuge mamy PlayWaya i Ten Square Games, których kapitalizacja obecnie oscyluje w okolicach 4,1 mld zł.

Huuuge jest producentem gier mobilnych. Dotychczasowi akcjonariusze sprzedali akcje warte około 1,1 mld zł a do spółki trafiło niemal 0,6 mld zł. Pieniądze grupa przeznaczy przede wszystkim na przejęcia.

Firma powinna znaleźć się w składzie indeksu sektorowego WIG.GAMES. Zdaniem analityków, w dalszej perspektywie, ma nawet szansę na awans do WIG20.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA