fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Globalne interesy

Instagram znalazł sposób na obraźliwe komentarze. Pomoże AI

Bloomberg
Należący do Facebooka serwis zacznie automatycznie ukrywać potencjalnie obraźliwe komentarze w ramach trwającej akcji zwalczania przemocy w internecie.

Według telewizji CNN system ukrywania komentarzy będzie podobny do dawnego systemu zgłaszania nieadekwatnych opinii. Użytkownicy Instagrama będą mieli możliwość „odkrycia” komentarza, który został uznany za nieodpowiedni klikając na opcję „View Hidden Comments”.

Natomiast jeśli komentarz łamie Zasady społeczności, jest usuwany.

Instagram poinformował, że wykorzystuje system sztucznej inteligencji do identyfikowania prześladowania lub nękania w komentarzach. Obecnie użytkownicy mają możliwość ukrycia wszystkiego, co Facebook uznał za obraźliwe.

Instagram będzie też ostrzegał przed publikacją komentarza, który uzna za obraźliwy. Wiadomość nie zablokuje możliwości opublikowania takiego komentarza, ale ma pozwolić na przemyślenie swojej decyzji. Instagram ostrzega jednocześnie, że będzie dezaktywować konta użytkowników wielokrotnie naruszających regulamin platformy.

Dodatkowo Instagram będzie wysyłać ostrzeżenia osobom notorycznie publikujących szkodliwe treści, by zmusić ich to przeanalizowania tego jakie mogą być konsekwencji takich czynów.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA