fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Globalne interesy

Szef TikToka rezygnuje. Kto chce kupić firmę?

Shiho Fukada/Bloomberg
Już w przyszłym tygodniu może być ogłoszona decyzja o sprzedaży operacji serwisu w USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.

Według nieoficjalnych informacji stacji CNBC wartość transakcji prawdopodobnie wyniesie od 20 do 30 mld dol. Źródła podają, że TikTok wciąż nie wybrał kupca i nadal prowadzi negocjacje z Oracle i Microsofcie. Także Walmart miał współpracować z SoftBank nad ofertą na TikToka, co jest postrzegane jako mało prawdopodobne, ponieważ nie ma partnera technologicznego dla tej transakcji.

Kevin Mayer, dyrektor generalny TikTok, ogłosił swoją rezygnację w czwartek po tym, jak wiadomość o potencjalnej sprzedaży wyciekła do „Financial Times”. Pierwotnie miał ogłosić decyzję o ustąpieniu wraz z umową sprzedaży w przyszłym tygodniu. Mayer dołączył do TikToka na początku tego roku po tym, jak jego poprzedni pracodawca czyli Disney uruchomił swój serwis streamingowy.

Vanessa Pappas, szefowa amerykańskiej spółki TikTok, będzie zarządzać serwisem po odejściu Mayera – poinformowała firma w wewnętrznej notatce skierowanej do pracowników.

Właściciel TikTok, chiński koncern ByteDance, nie zdecydował się nadal komu TikToka i nadal dyskutuje o ofertach Oracle, Microsoft i trzeciej amerykańskiej firmy – stwierdzili dwaj informatorzy. Rzecznicy TikToka i SoftBank odmówili komentarza, CNBC nie udało się go też uzyskać z Walmartu.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA