fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Globalne interesy

Tinder stworzył funkcję chroniącą użytkowników LGBT+

Shutterstock
Najpopularniejsza aplikacja randkowa wprowadza nową funkcję „Traveller Alert”. Będzie wyświetlać ostrzeżenia podróżującym do jednego z 69 krajów, które nie respektują praw mniejszości seksualnych.

Aplikacja oprócz powiadomienia ukryje, za zgodą użytkownika, jego profil w danym kraju. Nie będzie widoczna również orientacja seksualna użytkowników oraz ich tożsamość płciowa, nawet jeśli ich profil w aplikacji pozostanie publiczny. Funkcja będzie działać nawet, gdy aktywna jest funkcja Passport, która pozwala na połączenie się z innymi użytkownikami w dowolnym miejscu na świecie.

Dyrektor generalny Tindera Eli Seidman informuje, że aplikacja obsługuje wszystkie społeczności, bez względu na ich tożsamość płciową czy orientację seksualną. Deklaruje, że lista 69 krajów, w których obowiązują dyskryminujące przepisy, została stworzona na podstawie raportu o homofobii na świecie, stworzonego przez organizacje ILGA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów).

Również dyrektor wykonawczy ILGA, André du Plessis, dodaje, że ma nadzieję, że dzięki temu zwiększy się świadomość wśród wszystkich użytkowników aplikacji Tinder i funkcja pomoże chronić osoby o różnych orientacjach seksualnych.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA