fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Globalne interesy

Trump atakuje Apple'a: Produkujcie w USA!

Bloomberg
Nie będzie żadnych ulg taryfowych na części z Chin dla Apple'a – napisał na Twitterze amerykański prezydent Donald Trump.

Poprzednia generacja Maca Pro była produkowana w Teksasie od 2013 r. Gdy skończyły się ulgi podatkowe Apple postanowiło przenieść produkcję części do nowego modelu, ogłoszonego miesiąc temu, do Szanghaju. Trump napisał dzisiaj na Twitterze, że nie będzie żadnych zwolnień taryfowych na części do nowego Maca Pro produkowanych w Chinach.

„Apple nie dostanie żadnych zwolnień czy ulg na części do Maca Pro, które zostaną wyprodukowane w Chinach. Produkujcie je w USA, bez taryf!” – napisał Trump na Twitterze.

Apple will not be given Tariff waiver, or relief, for Mac Pro parts that are made in China. Make them in the USA, no Tariffs!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) July 26, 2019

Na początku tygodnia Apple prosił administrację Trumpa o zwolnienie z opłat za części do nowego Maca Pro, które zostaną wyprodukowane w Chinach. Bez tego firma zostanie obciążona opłatami w wysokości 25 procent.

Taryfy są częścią rosnącej wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Wcześniej Trump obiecał, że firmy mogą ubiegać się o ulgę w taryfach, jeśli wykażą, że dane części mogą być pozyskane tylko w Chinach, nie są „strategicznie ważne” dla ich przemysłu lub gdyby cła spowodowały „poważne szkody gospodarcze”.

Apple prosił o zwolnienie taryfowe na kilka części do Maca Pro. Chodziło o zasilacz, obudowę ze stali nierdzewnej, myszki i płytki drukowane. Koncern twierdził, że nie ma żadnych innych źródeł pozyskania tych zastrzeżonych i zaprojektowanych przez Apple'a komponentów.

CZYTAJ TAKŻE: Trump odpuszcza Huawei

W czerwcu Apple poinformował, że taryfy zmniejszą wkład przedsiębiorstwa w gospodarkę Stanów Zjednoczonych. Koncern obawiał się też wpływu na swoją globalną konkurencyjność.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA