fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Globalne interesy

Amazon wart już 1,5 bln dolarów. Niewyobrażalna fortuna Jeffa Bezosa

Bloomberg
Gigant handlu e-commerce zdrożał w poniedziałek o 5,7 proc., a notowania po raz pierwszy w historii przebiły poziom 3 tys. dol. Kapitalizacja spółki sięgnęła rekordowych 1,525 bln dol.

Akcje spółki Jeffa Bezosa drożały przez cztery ostatnie sesje z rzędu i w poniedziałek zamknęły się na poziomie 3057 dol. Od marcowego dołka notowania Amazona wzrosły już o 80 proc.

Amazon odnotował ogromny popyt na usługi e-commerce i usługi przetwarzania danych w chmurze podczas pandemii, która doprowadziła do tego, że więcej osób pracuje zdalnie. Wielu analityków na Wall Street spodziewa się, że trendy te przetrwają pandemię i Amazon będzie jednym z głównych beneficjentów obecnej sytuacji.

Akcje Amazona są jednymi z najbardziej lubianych wśród analityków. Jak wynika z danych Bloomberga, zaledwie jedna firma analityczna z 52 zaleca sprzedaż akcji Amazona, cztery zalecają wstrzymanie się, a pozostali rekomendują kupno.

W ślad za rosnącymi notowaniami spółki, powiększa się również fortuna Jeffa Bezosa. Najbogatszy człowiek świata posiada obecnie 182 mld dol. majątku i już kilka dni temu jego wartość przekroczyła poziom sprzed pandemii.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA