fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Globalne interesy

Technologiczny potentat zmienia zarząd. Na rasowo zróżnicowany

David Paul Morris/Bloomberg
Współzałożyciel Reddita zażądał, by zastąpić go w zarządzie kandydatem o czarnym kolorze skóry. Reddit dokonał zmiany.

Alexis Ohanian, współzałożyciel popularnego serwisu Reddit ustąpił ze swojego miejsca w zarządzie i zażądał, by na jego miejsce powołano czarnoskórego kandydata. Reddit błyskawicznie znalazł właściwego, kompetentnego kandydata, pierwszego czarnego w zarządzie firmy.

Nowym członkiem zarządu Reddita jest Michael Seibel, CEO działającego w Dolinie Krzemowej akceleratora startupów Y Combinator. W akceleratorze Seibel również był pierwszym czarnoskórym partnerem (w 2014), a wcześniej współpracował jako partner na część etatu. Michael Seibel współpracował, w ramach Y Combinatora, między innymi z Redditem w początkach serwisu.

– Znam Steve’a i Alexisa od 2007 roku i od tego też czasu jestem użytkownikiem Reddita – powiedział, w cytowanym przez CNN oświadczeniu, Michael Seibel.

Nowy członek władz Reddita, ma olbrzymie doświadczenie w kierowaniu spółkami działającymi w sieci. W 2007 roku był współzałożycielem serwisu Justin.tv, który później został przemianowany na Twitch w 2014 i w tymże roku został sprzedany Amazonowi za 970 mln dolarów. W 2012 był z kolei współzałożycielem mniej znanej firmy Socialcam, którą później kupiła za 60 mln dolarów firma Autodesk.

Zarząd Reddita składał się dotychczas z samych białych – jednej kobiety i czterech mężczyzn. Po deklaracji Ohaniana (którego żoną jest Serena Williams), wśród sugestii, kto mógłby go zastąpić sugerowano czarnoskórą kobietę. Była p.o. CEO Reddita, Ellen Pao tweetowała, że świetną kandydatką byłabyb Tiffani Ashley Bell, założycielka wspieranej przez Y Combinator organizacji nonprofit The Human Utility. Ostatecznie wybrano jednak Michaela Seibela. Ohanian pochwalił wybór swojego następcy na Twitterze.

Pleased to see @mwseibel has joined the @Reddit board. I’ve had the pleasure of working with him during my time at @ycombinator.

He is a strong leader who will make a great addition to the board.

— Alexis Ohanian Sr. 🚀 (@alexisohanian) June 10, 2020

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA