fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Globalne interesy

Koniec epoki Jeffa Bezosa w Amazonie. Jest data

Bloomberg
Miliarder formalnie ustąpi ze stanowiska prezesa internetowej platformy 5 lipca.

Jeff Bezos ogłosił to w środę na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy firmy. Podano również do wiadomości, że jego następcą będzie Andy Jassy, obecny szef operacji przetwarzania w chmurze. Po ustąpieniu Bezos przejdzie na stanowisko szefa rady nadzorczej Amazona.

– Wybraliśmy tę datę, ponieważ jest dla mnie sentymentalna, dzień, w którym Amazon został założony w 1994 roku, dokładnie 27 lat temu – powiedział Bezos w na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Amazona, które odbyło się wirtualnie.

Amazon ogłosił już w lutym, że Bezos opuści swoje stanowisko jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie chce poświęcić więcej czasu na takie inicjatywy, jak Bezos Earth Fund, firmę zajmującą się statkami kosmicznymi Blue Origin, dziennik The Washington Post i Amazon Day 1 Fund.

Firma trzymała swoje plany sukcesji w tajemnicy, chociaż obserwatorzy spekulowali, że Jassy lub Jeff Wilke, który w sierpniu zeszłego roku wycofał się ze stanowiska szefa ogólnoświatowego biznesu konsumenckiego Amazona, zostanie ewentualnym następcą Bezosa.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA