fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Globalne interesy

Elon Musk: Aresztujcie tylko mnie!

Bloomberg
Miliarder – wbrew obowiązującym zakazom – zdecydował się uruchomić zamkniętą, ze względu na pandemię, fabrykę Tesli.

Zakład w Kalifornii, podobnie jak wszystkie inne biznesy w tym stanie, decyzją lokalnych władz otrzymał nakaz wstrzymania pracy. Chodziło o ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Elon Musk z premedytacją postanowił złamać jednak stanowe regulacje i ruszył z produkcją swoich elektrycznych samochodów. Jednocześnie zwrócił się z apelem do służb, aby – jeśli policja będzie chciała zatrzymać osoby, które złamały prawo i wróciły do pracy – aresztować tylko jego. Musk zapewnił, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność.

Kontrowersyjne zachowanie Elona Muska nie jest zaskoczeniem. Założyciel Tesli już wcześniej zapowiadał, iż chce natychmiast wznowić produkcję, a nawet jego firma pozwała władze Kalifornii i zagroziła przeniesieniem fabryki do Teksasu.

Tesla pozwała władze Kalifornii z powodu zamknięcia fabryki i uniemożliwienia produkcji podczas trwającej pandemii koronawirusa. Elon Musk od wielu dni naciskał na ponowne otwarcie fabryki we Fremont po tym, jak departament zdrowia hrabstwa Alameda stwierdził, że Tesla póki co nie może wznowić produkcji.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA