fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Globalne interesy

Facebook ostro walczy z protestami przeciwko kwarantannie

Matthew Hatcher/Getty Images/AFP
Najpopularniejszy serwis społecznościowy poinformował, że będzie usuwać wszystkie treści, które wyrażają sprzeciw wobec rządowym zasadom zachowania bezpieczeństwa w USA w czasie pandemii.

Stany Zjednoczone, podobnie jak wiele innych krajów, wprowadziły ogólnonarodową kwarantannę, która ma na celu zahamowanie rozprzestrzeniania koronawirusa. Wiele biznesów zostało tymczasowo zamkniętych, a obywatele proszeni są o zachowanie zasad społecznego dystansu oraz o pozostanie w ramach możliwości w domach.

Nie wszystkim jednak odpowiadają nowe obostrzenia i chcąc zademonstrować swój sprzeciw, grupy krytyków gromadzą się na mediach społecznościowych, a następnie wychodzą na ulice protestować.

Facebook ruszył z nimi do walki i usunął już ze swojej strony wydarzenia o tym charakterze organizowane w Nebrasce, New Jersey i Kalifornii. Gigant poinformował, że będzie dalej tropił wszelkie grupy i wydarzenia, które sprzeciwiają się środkom bezpieczeństwa wprowadzonym przez rząd i poszczególne stany w czasie pandemii, i zamierza współpracować w tym celu z lokalnymi władzami.

„Dopóki rząd nie zabroni wydarzenia w tym czasie, zezwalamy na jego organizację na Facebooku. Z tego samego powodu wydarzenia, które są sprzeczne z wytycznymi rządu dotyczącymi dystansu społecznego, nie są dozwolone na Facebooku” – tłumaczy rzecznik Facebooka Andy Stone, cytowany przez agencję Reutera.

Facebook już od miesięcy walczy z dezinformacją i szkodliwymi treściami dotyczącymi koronawirusa, które zalewają w ostatnim czasie media społecznościowe. Fake newsy mają być usuwane ze wszystkich serwisów Marka Zuckerberga, w tym Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA