fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Globalne interesy

Microsoft będzie budować autonomiczne samochody

Bloomberg
Microsoft poinformował, że dołącza do inicjatywy budowy autonomicznych pojazdów przez firmę Origin. Projekt Cruise jest wart 2 mld dolarów. Jego głównym udziałowcem jest koncern General Motors.

Dzięki inwestycji Microsoft wartość spółki Cruise zostanie podniesiona do 30 miliardów dolarów. Wśród inwestorów strategicznych firmy jest poza Microsoft oraz GM także koncern Honda.

Firmy nie ujawniły, jaką część udziałów w Cruise otrzyma Microsoft w wyniku swojej inwestycji. Jednak rzecznik Cruise potwierdził, że General Motors zachowa pakiet większościowy – informuje CNN.

Cruise chce wykorzystać Azure, obliczeniową platformę Microsoftu, by móc szybciej i sprawniej realizować kolejne etapy projektu.

Origin ma być pojazdem w pełni autonomicznym, służących do przewozu osób w miastach. Nie trafi do salonów sprzedaży, ma służyć jako nowoczesny transport miejski. Origin ma być w pełni autonomiczny, bez jakiejkolwiek możliwości ingerencji człowieka w jego poruszanie się, co oznacza, że zrezygnowano z kierownicy, pedałów, większości przycisków i tradycyjnej deski rozdzielczej. Dzięki temu udało się wygospodarować dużo miejsca dla pasażerów. Do jednego pojazdu wejdzie nawet sześć osób. Dzięki rozsuwanym drzwiom wsiadania i wysiadanie z Origin ma być maksymalnie ułatwione.

Samochód ma być wyposażony w kamery i czujniki ułatwiające poruszanie się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Mógłby także nawigować na ruchliwych ulicach miast, unikając zderzenia nie tylko z innymi samochodami, ale także jednośladami i pieszymi.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA