fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Gadżety

Rewolucja w podglądaniu? Kieszonkowy teleskop

Canon
PowerShot Zoom to produkt, który może rozpocząć modę na zupełnie nową kategorię elektroniki użytkowej. Sprzęt od Canona to w praktyce malutki aparat z dużym zakresem ogniskowych, choć bardziej przypomina cyfrowy monokular niż np. lustrzankę.

Firma od pewnego czasu chwaliła się projektem urządzenia, ale niedawno sfinansowała go za pośrednictwem zbiórki społecznościowej w Japonii. Teraz PowerShot Zoom zmierza na rynek amerykański.

Małe urządzenie z elektronicznym wizjerem i dwoma przełączanymi ogniskowymi 100 mm i 400 mm (z zoomem cyfrowym do 800 mm) posiada obiektyw f/5,6-6,3. Prawdopodobnie nie nadaje się więc do użytku w słabym świetle. Ale nie o jakość obrazu w tym gadżecie chodzi.

Canon twierdzi, że produkt został zaprojektowany z myślą o osobach, które lubią przebywać na powietrzu, obserwować ptaki, wędrować w górach czy oglądać wydarzenia sportowe. Aparat z superzoomem to sprzęt przyszłości. Kamera ładuje się przez USB-C, a obrazy (zdjęcia i filmy) zapisuje na karcie microSD. Można przesyłać je do smartfona za pośrednictwem wi-fi i Bluetooth.

PowerShot Zoom w USA będzie dostępny pod koniec listopada. Ma kosztować 300 dol. W sieci ten nowatorski gadżet już ma szybko rosnące grono fanów.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA