fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Gadżety

Złe wieści dla cyfrowej rozrywki. Będą spadki sprzedaży

Flickr/Marc van der Chijs
Branżę cyfrowej rozrywki, która tak mocno zyskiwała w ostatnich miesiącach, napędzana przez pandemię i lockout, czeka spowolnienie. Jak podaje firma IDC, sprzedaż komputerów gamingowych, zarówno stacjonarnych, jak i desktopów, w najbliższych latach wyraźnie spowolni.

W przyszłym roku w Europie Środkowo-Wschodniej spodziewane są nawet spadki. – Znaczący popyt, który utrzymywał się jeszcze w III kwartale br. w tym regionie Europy, w 2021 r. będzie się kurczyć – prognozuje Nikolina Jurisic, analityk IDC.

Pod względem sprzedaży gamingowych pecetów rok 2020 będzie jednak rekordowy. Wedle przewidywań IDC dostawy w Europie, na Bliskim Wschodzie i Azji tylko w II kwartale skoczyły o jedną trzecią. W bieżącym kwartale wzrost sięgnie ponad 26 proc. Dynamika w IV kwartale jednak już wyraźnie oklapnie – eksperci spodziewają się 10-proc. zwyżki. W sumie rok zakończy się na ponad 16-proc. plusie względem 2019 r.

To niestety koniec boom na sprzęt tego typu. W latach 2020-2024 IDC prognozuje niemal 3,5-proc. spadek sprzedaży gamingowych desktopów. Z kolei zainteresowanie notebookami w tym okresie wzrośnie o niecałe 4 proc. Łącznie zatem w 2024 r. popyt na urządzenia PC do gier sięgnąć ma 8,67 mln szt. To o ponad 400 tys. więcej niż spodziewane jest w br.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA