fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Gadżety

Japoński gigant od fotografii bierze się za smartfony

Softbank
Coraz istotniejszą, a często wręcz decydującą funkcją we współczesnych telefonach komórkowych – z punktu widzenia ich użytkowników – mają aparaty. Najwyraźniej dostrzegł to jeden z potentatów na rynku fotografii, firma Leica.

Japoński koncern wprowadzi do sprzedaży smartfona. Jak podał serwis The Verge, sprzęt o nazwie Leitz Phone 1 na premierę nie będzie długo czekał. W piątek ruszają bowiem zapisy na słuchawkę. Preordery na razie możliwe będą tylko w Japonii. Nie wiadomo, czy i kiedy ewentualnie smartfon ten trafi na europejski rynek. O wprowadzeniu Leitz Phone 1 na rynek poinformował SoftBank. Bo to właśnie ten gigant rynku finansowego w praktyce stoi za tym projektem.

Leica odpowiada za obiektywy, użyczyła też swojej nazwy systemom kamer w telefonie. 20-megapikselowy aparat z obiektywem ultraszerokokątnym o rozdzielczości 19 mm f/1,9 to gratka dla fanów robienia zdjęć smartfonem. Podobne urządzenie miesiąc temu ogłosił inny japoński gracz – Sharp. Co więcej, model Aquos R6 ma ten sam system kamer co Leica.

Leitz Phone 1 sprzedawany będzie z przykrywką na obiektyw, jak w profesjonalnym aparacie fotograficznym. Telefon ma kosztować 1,7 tys. dol.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA