fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Biznes

Discovery+ wchodzi do Polski

Bloomberg
Amerykańska grupa telewizyjną Discovery jeszcze w tym miesiącu uruchomi w Polsce nową globalną platformę streamingową – Discovery+. Będzie ona działać w ramach serwisu Player.pl.

Discovery, właściciel TVN, obchodzi dziś globalną premierę serwisu streamingowego Discovery+. Jak właśnie podał, jeszcze w tym miesiącu chce uruchomić w Polsce swoją nową platformę streamingową z wideo na żądanie – Discovery+. Ruszy ona w ramach oferty serwisu Player.pl. Jak na razie niewiele wiadomo o zawartości serwisu w polskiej wersji na start.

To bardzo ciekawa informacja, biorąc pod uwagę, że Discovery i Telewizja Polsat pracują nad uruchomieniem wspólnego serwisu VoD (sprawa jest w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów). Z kolei Canal+ Polska, w którym Discovery ma mniejszościowy pakiet akcji, promuje od kilku miesięcy swój nowy produkt łączący VoD i internetową telewizję linearną.

Platforma Discovery+ działa już w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Indiach. W styczniu będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych, gdzie nadawca wprowadzi ją we współpracy z tamtejszym operatorem – Verizonem. Także na początku 2021 r. dostęp do niej uzyskają mieszkańcy Skandynawii, Włoch i Holandii – podała grupa.

W USA ma to być serwisy większy niż jakakolwiek inna platforma VOD w momencie uruchomienia. Objąć ma ponad 55 tys. odcinków znanych programów, w tym kolekcję Natural History BBC, produkcje A&E Networks oraz Group Nine.

W Europie na platformie Discovery+ obejrzeć można będzie też transmisję z Igrzysk Olimpijskich w Europie (z wyjątkiem Rosji) – zapowiedziano. Trafią na nią również programy Eurosportu.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy serwis zostanie udostępniony w ponad 25 krajach na całym świecie – podało Discovery.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA