fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Biznes

Rosjanie dostarczą tańszą żywność w Paryżu i Londynie

Bloomberg
Rosyjska firma Yandex poinformowała, że wkrótce uruchomi usługę dostarczania żywności w dwóch europejskich miastach: Na początek w Paryżu, a potem także w Londynie.

Gigant internetowy ma rozpocząć dostawę artykułów spożywczych online w Paryżu już w drugim kwartale tego roku. Natomiast w trzecim kwartale chce zacząć działać także w Londynie.

Także w Rosji popyt na dostawy internetowe podczas pandemii Covid-19 wzrósł gwałtownie. Ścisły lockdown, ograniczający wyjścia z domów do niezbędnego minimum sprawił, że usługa Yandex.Lavka, oferująca dostawy do domu artykułów spożywczych w zaledwie 15 minut okazała się ogromnym sukcesem dla koncernu – informuje Reuters.

Yango, międzynarodowy oddział Yandex Go, firmy zajmującej się usługami taksówkowymi oraz dostarczaniem artykułów spożywczych, pod koniec ubiegłego roku uruchomił usługę dostarczania zakupów spożywczych w Izraelu pod marką Yango Deli. Yandex poinformował, że Yango Deli wkrótce będzie działać w centrum Paryża. Rosyjski koncern zarejestrował już swoją francuską firmę – Deli International i rozpoczął rekrutacje pracowników. Obiecuje, że także w stolicy Francji będzie oferować dostawy w 10-15 minut, wszystko dzięki współpracy ze sklepami i magazynami, które obsługują tylko klientów internetowych. Yandex zapowiedział też „konkurencyjne ceny”.

Usługa Yandex.Lavka została uruchomiona w Rosji w 2019 roku i każdego miesiąca realizuje niemal 2 miliony zamówień. Usługa opiera się na kurierach rowerowych i gęstej sieci własnych małych magazynów logistycznych. Oferuje około 2,5 tysiąca produktów i działa nie tylko w Moskwie, ale także w Niżnym Nowgorodzie i Petersburgu oraz stolicy Tatarstanu Kazaniu.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA