fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Biznes

Amazon wycofuje się z Chin. Czas na ekspansję w Polsce?

Bloomberg
Największy internatowy sprzedawca na świecie wycofuje się ze sprzedaży internetowej w Państwie Środka i uznaje prymat choćby grupy Alibaba.

Zgodnie z informacjami podanymi przez agencję Bloomberg Amazon podjął decyzję o zaprzestaniu handlu detalicznego online na rynku chińskim. Nie oznacza to jednak definitywnego zniknięcia firmy z tego kraju, Amazon ma nadal oferować choćby czytniki Kindle, treci rozrywkowe jak filmy i seriale czy usługi w ramach Amazon Web Services oraz utrzyma zespołu pomagające sprzedawcom z Chin w dotarciu do klientów w innych państwach świata.

Jednak i tak uznanie prymatu Alibaby czy Tmall jeśli chodzi o sprzedaż produktów Chińczykom potraktowane zostanie na pewno jako porażka wizerunkowa. Amazon o Chiny walczył, kupił choćby firmę logistyczną czy sprzedawcę książek online Joyo.

Rynek chiński jest bardzo trudny dla sprzedawców z zagranicy, już wiele lat temu na wycofanie się z niego zdecydował się eBay. Także Apple po latach dominacji teraz przegrywa z lokalnymi producentami telefonów.

Amazon w informacjach wysłanych m.in. do AFP podaje, że chce się koncentrować na operacjach transgranicznych dla chińskich konsumentów oraz rozwijaniu np platformy z filmami czy innymi treściami rozrywkowymi.

Bloomberg podaj, że ta decyzja oznacza iż Amazon rzuci zasoby na walkę o inne rynki rozwijające się. Wymieniano głównie Indie, ale być może doprowadzi także do rozpoczęcia operacji na polskim rynku.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA