fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Biznes

Dramat w car-sharingu? Firma bierze się za e-zakupy

Bloomberg
Jedna z największych firm car-sharingowych, Traficar, rusza z usługą dostawy zakupów do domu. To odpowiedź na epidemię koronawirusa i sposób pokonania kryzysu związanego ze spadkiem popytu na usługi wynajmu aut.

– Zamiast biernie narzekać na rzeczywistość, działamy. Zakupowe auta Traficara wjechały dziś do stolicy. Startujemy też z platformą on-line, która pomoże realizować zakupy bez wychodzenia z domu – mówi Konrad Karpiński, dyrektor Traficara.

Jego zdaniem firma w ten sposób ułatwi Polakom życie w czasie epidemii COVID-19. Nowa usługa, o nazwie TrafiSzop, dostępna będzie na razie w Warszawie. Zamówienie można skłądać przez internet lub telefonicznie. – Zakupy dostarczymy bezdotykowo i zostawimy je pod drzwiami. Regularnie czyścimy i dezynfekujemy nasze samochody, stosujemy środki ochrony i zabezpieczamy zakupy – wylicza Karpiński.

Jak podkreśla, e-zakupy mają być realizowane nawet w cztery godziny od zamówienia. Ale standardem będzie dostawa w ciągu doby. Zrealizuje je flota obsługowa i dostawcza Traficara (niezależna od floty dostępnej w ramach car-sharingu).

Aktualnie TrafiSzop współpracuje z siecią Mokpol, która posiada 19 sklepów w Warszawie. – Lada moment wystartujemy w kolejnych lokalizacjach. Na liście produktów, które klienci mogą wybrać znajduje się 150 rzeczy, będzie ona sukcesywnie powiększana. Wybraliśmy je w taki sposób, żeby nie zabrakło tych niezbędnych na co dzień. Przewozimy produkty ważące nawet do 25 kg – dodaje dyrektor Traficara.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA