fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CYFROWA Biznes

AliExpress postawi w Polsce własne automaty paczkowe

Adobe Stock
Chińska platforma zakupowa przyspiesza terminy dostaw do Polski. Chce także rozwijać u nas system automatów CaiNiao.

AliExpress jest drugim po Allegro pod względem wielkości sprzedawcą internetowym w Polsce. Dotychczas firma znana była z długich terminów dostaw, nawet kilkutygodniowych. W przypadku wielu przesyłek obsługę logistyczną udało się skrócić z racji obsługi zamówień przez magazyn w Belgii.

Teraz firma chce jeszcze przyspieszyć terminy dostaw. Od kwietnia ma ruszyć nowa usługa – przy zakupach powyżej 5 dol. produkt będzie dostarczony do polskiego odbiorcy w przeciągu 15 dni.

To ogromna zmiana z perspektywy klientów, ale Chińczycy chcą jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność na naszym rynku. Platforma chce uruchamiać u nas automaty do odbioru paczek CaiNiao. To logistyczna platforma grupy Alibaba, właściciela AliExpress, wcześniej znana jako China Smart Logistics Network. Ta firma logistyczna powstała w 2013.

Przedstawiciele AliExpress podkreślają, że projekt miałby mała skalę. AliExpress współpracuje w Polsce z InPost, firma wielokrotnie podkreślała iż chce rozwijać system odbioru zamówień w różnych formach.

Źródło: cyfrowa.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA