Rząd zapowiada równe ulgi dla wszystkich firm

W dyskusjach uczestniczyli m.in. Paweł Gruza, wiceminister finansów (z lewej), i Paweł Łapiński, wiceprezes Grupy Azoty.
Rzeczpospolita, Borys Skrzyński
Podobna jak w tym roku koniunktura utrzyma się również w przyszłym. Szybkiemu wzrostowi PKB może jednak zacząć towarzyszyć wyższa inflacja. Przedsiębiorców do inwestycji mają zachęcić uproszczenia w ich finansowaniu.

W czwartek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się kolejna edycja Kongresu Gospodarczego dziennika „Parkiet". Dyskutowano o prognozach dla krajowej gospodarki, pomysłach na jeszcze szybszy rozwój eksportu, efektywnym oszczędzaniu na emeryturę oraz perspektywach dla branż windykacyjnej i chemicznej.

W kongresie udział wzięli m.in. przedstawiciele rządu, GPW, Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Polskiego Funduszu Rozwoju, GetBacku, Grupy Azoty, Synthosu, DM BOŚ oraz towarzystw inwestycyjnych i banków.

– Cieszę się, że kongres odbywa się w siedzibie GPW i KDPW, ponieważ jako instytucje rynku kapitałowego staramy się wspierać rozwój gospodarki realnej – powiedział Sławomir Panasiuk, wiceprezes KDPW.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów, które reprezentował wiceminister finansów Paweł Gruza.

Problem braku kadr

Kongres rozpoczął się od debaty na temat perspektyw dla polski...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL