fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Najstarsza firma budowlana Wielkiej Brytanii na skraju bankructwa

Poundsbridge Manor w Kent
Wikipedia/CC BY-SA 2.0
Najstarsza brytyjska firma budowlana, R Durtnell and Sons, wstrzymała działalność. Zagrożonych jest ponad 100 miejsc pracy.

Firma została założona w 1591 r. I należy wciąż do tej samej rodziny. Prowadzi ją już 13 pokolenie potomków założycieli firmy.

R Durtnell and Sons została zatrudniona do projektu renowacji części budynku Royal Pavilion w Brighton. Projekt wart jest 22 mln funtów. Nie wiadomo jednak czy firma będzie w stanie go dokończyć - informuje serwis BBC.

Firma, która ma siedzibę w Brasted w hrabstwie Kent, rozpoczęła działalność w czasach królowej Elżbiety I i specjalizowała się we wznoszeniu budynków o konstrukcji szkieletowej. John Durtnall, protoplasta roku, był stolarzem, który budował wyłącznie domy z drewna.

Firma zbudowała m.in. Poundsbridge Manor w Kent w 1593 roku. Dwór, znajdujący się niedaleko Brasted nadal stoi. W czasie II wojny światowej budynek został uszkodzony przez niemiecka bombę. Remont wykonała firma R Durtnell and Sons.

Do XIX wieku firma specjalizowała się w budynkach drewnianych, ale w związku z ogromnym zapotrzebowaniem na budowle z kamienia i cegły postanowiła się rozwinąć

W XI i XX wieku R Durtnell and Sons znana była z budowania luksusowych budynków i dworów oraz prac konserwatorskich historycznych budowli na terenie południowo-wschodniej Anglii na zlecenie kościoła, organizacji społecznych i lokalnych władz. Jej obroty w 2014 roku wynosiły rocznie ponad 50 mln funtów a zatrudnionych było około 130 osób.

Na koniec 2017 roku firma zanotowała stratę w wysokości 679,877 funtów. Szefowie firmy tłumaczyli wówczas jej sytuację recesją i "trudnymi warunkami rynkowymi". Jednocześnie w 2018 roku dało jej się pozyskać fundusze w wskości 1,5 mln funtów. Niestety nawet to dofinansowanie nie poprawiło płynności.

Na początku lipca R Durtnell and Sons zawiesiła działalność i prawdopodobnie zostanie postawiona w stan upadłości - informuje BBC. Od recesji w 2008 r. ponad 7 tys. brytyjskich firm budowlanych ogłosiło upadłość.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA