fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Kielce: Klinika radioterapii już działa

materiały
Świętokrzyskie Centrum Onkologii leczy chorych w nowym obiekcie. Budynek oddała spółka Moris Polska.

Dwukondygnacyjny obiekt został dobudowany do budynku onkohematlogii. Powierzchnia całkowita nowego obiektu to 1356 mkw. (powierzchnia użytkowa: 796 mkw.)

Nowa część Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pozwoli na przyjmowanie o jedną piątą pacjentów więcej niż dotychczas. Na parterze stanął bunkier z salą zabiegową i akceleratorem. Są tam także śluzy szatniowe, sterownia bunkra, magazyn podręczny, recepcja z szatnią, pokoje do pracy dla lekarzy, gabinety lekarskie diagnostyczne, sala konsylium i zaplecze sanitarne dla pracowników i pacjentów.

- Był to niełatwy projekt. Nic w tej budowie nie było standardowe, jak w przeciętnym budownictwie, gdzie grubość ścian wynosi 25-30 cm. Budowa obiektów radioterapii ma swoją specyfikę – komentuje Maurycy Bryła, prezes spółki Moris Polska. - Budowę realizowaliśmy w czasie ogłaszania na świecie pandemii. Mamy satysfakcję, że dzięki dobremu zarządzaniu budową uniknęliśmy sytuacji, w której groziłoby opóźnienie dostawy na budowę chociażby bardzo ważnej centrali wentylacyjnej z Turcji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA