fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Krakowskie Tarasy we Wrocławiu coraz większe

materiały
Zakończyła się budowa drugiego etapu Krakowskich Tarasów, wrocławskiego osiedla pomiędzy ul. Krakowską a Oławą.

Pozwolenie na użytkowanie dostał drugi budynek na wrocławskim osiedlu. Kaskadowy obiekt w kształcie litery C ma od sześciu do dziewięciu kondygnacji. - Jego kształt wynika z ogólnego założenia podziału wszystkich budynków na bryły nałożone na siebie tarasowo - wyjaśnia Artur Szczepaniak, projektant główny w biurze AP Szczepaniak, które przygotowało projekt Krakowskich Tarasów. - Tarasowy układ narastającej bryły podkreślają dachy z zielenią i przestronne tarasy przynależne do mieszkań.

Myślą przewodnią przy tworzeniu projektu było to, aby każde mieszkanie miało widok na Oławę. - Sąsiedztwo rzeki jest jednym z największych atutów inwestycji przy ul. Krakowskiej 88. Idąc nabrzeżem Oławy, możemy dojść do samego centrum - opowiada Szymon Rodziewicz, dyrektor regionu w spółce IMS Budownictwo, która buduje osiedle. - Ogromną zaletą jest także bezpośrednie położenie przy terenach zielonych: lesie i parku.

Dodaje, że Krakowskie Tarasy są też bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. Obok są przystanki tramwajowe i autobusowe.

W drugim etapie Krakowskich Tarasów powstały 154 mieszkania o powierzchni od 30 do 102 mkw. - od dwóch do pięciu pokoi. Na osiedlu powstanie także zielony teren rekreacyjny dostępny tylko dla mieszkańców.

- Krakowskie Tarasy mają bezpośredni dostęp do bulwarów nad Oławą. Powstaną tu jeszcze budynki mieszkalne, usługowe i hotelowe - zapowiada deweloper.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA