fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Parlamentarzyści naciskają na Borisa Johnsona w sprawie brexitu

AFP
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson znalazł się pod presją ze stroną parlamentarzystów, którzy chcą skrócenia wakacyjnej przerwy, aby móc debatować na temat brexitu.

Do szefa brytyjskiego rządu napisało ponad 100 posłów. Wzywają, aby parlament ponownie zebrał się i zaczął debatować przed 31 października. Tego dnia Wielka Brytania opuścić Unię Europejską.

Posłowie mają wrócić dopiero 3 października. W swoim liście do premiera podkreślają, że kraj znajduje się na skraju kryzysu gospodarczego. Politycy, którzy podpisali się pod dokumentem, chcą powstrzymać wyjście z UE.

Johnson, którego rządu dysponuje większością w parlamencie, chce doprowadzić do brexitu 31 października. Premier zapowiadał, że dojdzie do tego w porozumieniu lub bez z Brukselą.

Po powrocie do parlamentu lider Partii Pracy Jeremy Corbyn chce ogłosić wotum nieufności wobec rządu. Ma on nadzieję, że obejmie stanowisko tymczasowego premiera, zwróci się o przedłużenie terminu wyjścia z UE, aby powstrzymać brexit, a następnie ogłosić wybory.

- Potrzebujemy rządu, który jest przygotowany do negocjacji z Unią Europejską, aby nie doszło do katastrofy - tłumaczył. - Ten rząd najwyraźniej nie chce tego zrobić - dodał.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA