fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Nigel Farage może poprowadzić nową partię probrexitową

Nigel Farage
AFP
Były lider partii UKIP, Niger Farage, rozważa powrót do dużej polityki w Wielkiej Brytanii. Może zostać liderem nowej partii, która popiera wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W ubiegłym tygodniu do Nigela Farage'a zgłosili się byli członkowie UKIP, którzy złożyli wniosek o zarejestrowanie nowej partii.

54-letni Farage powiedział, że nie może "stać z boku i nic nie robić", jeśli Wielka Brytania nie opuści Unii Europejskiej 29 marca.

W grudniu Nigel Farage opuścił Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), mówiąc, że lider partii Gerard Batten ma obsesję na punkcie islamu i byłego lidera Ligi Obrony Anglii Tommy'ego Robinsona.

- Jeśli rząd nie dotrzymuje słowa i zdradza miliony obywateli, którzy glosowali za brexitem, potrzebna jest partia, która wstanie i będzie o to walczyć - powiedział.

Czytaj także: Farage do zwolenników: Przygotujcie się do drugiego referendum

- Jestem w pełni przygotowany na przedłużenie lub odwołanie artkułu 50. Jeśli tak się stanie, wrócę walki - zapowiedziała Farage.

Jego zdaniem przedłużenie procesu wyjścia z Unii Europejskiej spowodowałoby, że wyborcy odeszliby od Theresy May i poparli partię, która jest prawdziwie probrexitowa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA