fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Wielka Brytania: Minister odchodzi. Przez układ ws. brexitu

AFP
Brytyjski minister transportu Jo Johnson zrezygnował ze stanowiska tłumacząc, że kraj "zmierza w kierunu niespójnego brexitu" i wzywając do kolejnego referendum.

Jo Johnson stwierdził, że "biorąc pod uwagę rzeczywistość brexitu, w jaką zmienił się on dotąd w stosunku do tego, co było obiecane, demokratyczną rzeczą byłoby zwrócenie się do opinii publicznej i danie jej szansy na podjęcie finalnej decyzji".

- Wielka Brytania jest blisko największego kryzysu od czasu II wojny światowej - ostrzegł Jo Johnson.

Johnson zapewnił, że nowe referendum nie byłoby "ponownym referendum z 2016 roku" leczy "spytaniem ludzi, czy chcą zmierzać do brexitu teraz, kiedy wiedzą jakie porozumienie jest obecnie możliwe".

 

Jo Johnson dodał, że jego brat, Boris, były minister spraw zagranicznych jest "tak niezadowolony z propozycji rządu, jak on".

Jo Johnson podkreślił, że zdaniem Borisa "proponowane porozumienie jest gorsze niż pozostanie w UE". "Co do tego ma rację" - dodał Jo Johnson.

Boris Johnson wyraził uznanie dla decyzji brata. Były szef MSZ napisał, że układ jaki chce zawrzeć Londyn z Brukselą ws. warunków brexitu "całkowicie nie odpowiada mandatowi uzyskanemu w referendum w 2016 roku".

Jo Johnson w 2016 roku opowiadał się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE.

X

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA