fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Boks

Boks zniknie z programu igrzysk olimpijskich?

123RF
Międzynarodowy Komitet Olimpijski ostrzegł władze Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu Amatorskiego (AIBA), że z programu igrzysk olimpijskich w Tokio może zniknąć boks.

Stojący na czele MKOlu Thomas Bach powiedział, że jest "bardzo zaniepokojony" sposobem zarządzania dyscypliną przez AIBA.

Mimo iż przedstawiciele AIBA zapewniają, że wypełnili wszystkie wymagania MKOl-u, to jednak kierownictwo tej ostatniej instytucji jest niezadowolone z raportu na temat zarządzania, sędziowania i walki z dopingiem w boksie amatorskim.

MKOl podtrzymał decyzję, podjętą w grudniu 2017 roku, o zawieszeniu środków przekazywanych AIBA do czasu dowiedzenia przez tę organizację zmian w zakresie zarządzania finansami.

- MKOl zastrzega sobie prawo do przyjrzenia się kwestii umieszczenia boksu w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku - powiedział Bach.

AIBA nie kryje rozczarowania stanowiskiem MKOl-u.

W ubiegłym tygodniu MKOl wyraził wątpliwości co do osoby Gafura Rachimowa, tymczasowego przewodniczącego AIBA, określonego jako "jeden z czołowych przestępców Uzbekistanu" przez Departament Skarbu USA.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA