Faktoring nie jest trudny

shutterstock
Faktoring coraz częściej zastępuje kredyt obrotowy i w porównaniu z kredytem ma dużą zaletę – spółka nie zawsze musi się wykazać dobrą historią kredytową czy zabezpieczeniami. Najważniejsi są wiarygodni kontrahenci.

Odbiorcami usług faktoringowych są zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których faktoring jest pierwszym źródłem finansowania, jak i duże, a nawet bardzo duże firmy. Są nimi również przedsiębiorcy, którzy w pewnym okresie swojej działalności utracili płynność finansową, ale wciąż mają do sprzedaży dobry produkt lub usługę i potrzebują szybkiego dostępu do gotówki. Są nimi też takie firmy – niezależnie od wielkości, które rozpoczynają współpracę z nowymi kontrahentami i nie znają jego pozycji rynkowej i zdolności do terminowego regulowania zobowiązań.

Nie tylko wierzytelności

Finansowanie faktoringiem, oprócz poprawy płynności finansowej firmy, pomaga w zmobilizowaniu odbiorców towarów i usług do terminowego regulowania zobowiązań oraz ogranicza czas poświęcany na nadzorowanie należności, co ma niebagatelne znaczenie, zwłaszcza kiedy ma się wiele rachunków. Firma nie musi się bowiem troszczyć o windykację faktur przekazanych do f...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL