fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

#RZECZoBIZNESIE: Adam Cich: Możemy się chwalić polskim AGD

tv.rp.pl
Przemysł AGD w Polsce to fabryki z prawdziwego zdarzenia, supernowoczesne zakłady, które produkują produkty z najwyższej półki – mówi Adam Cich, dyrektor generalny Electrolux w Europie Wschodniej i Centralnej.

 

Gość programu zaznaczył, że Polska to numer 1 w Europie, jeśli chodzi o produkcję sprzętu AGD. - Niewiele jest dziedzin, w których możemy się takim wynikiem pochwalić – mówił.

Produkujemy na poziomie prawie 25 mln sztuk, z czego 5 mln na rynek polski. - Można sobie wyobrazić jak ogromną część eksportujemy – ocenił.

Przypomniał, że przemysł AGD w Polsce jeszcze 10-15 lat temu, to były bardziej montownie, zakłady, które produkowały proste urządzenia z niższych segmentów cenowych. - Teraz to są fabryki z prawdziwego zdarzenia, supernowoczesne zakłady, które produkują produkty z najwyższej półki. Dużą drogę przeszliśmy jako branża. Teraz jest to supernowoczesna część naszego przemysłu – tłumaczył.

Wg Cicha jesteśmy jesteśmy na etapie produkcyjnym, ale również tworzymy ośrodki badawczo rozwojowe przy fabrykach. - Coraz częściej współpracujemy z polską nauką tworząc nowe materiały, szukając nowych rozwiązań, innowacji dla produkcji sprzętu AGD – mówił dyrektor generalny Electrolux.

Electrolux w Polsce

Cich wyliczył, że Electrolux przez ostatnie 10 lat zainwestował w Polsce 2 mld zł. - Mamy 4 fabryki, centrum usług i komercyjny hub, skąd zarządzamy 25 krajami – mówił.

Przyznał, że Electrolux nieźle sobie radzi z brakiem rąk do pracy. - Coraz częściej mówimy o tym, żeby uelastycznić kodeks pracy, pozwolić nam reagować na to, co się dzieje na rynku – tłumaczył.

- Jesteśmy częścią światowej sieci zależności – mówił Cich. - To jest też sieć poddostawców, których mamy w Polsce bardzo wielu. Dzięki współpracy z nami mogą sprzedawać swoje komponenty do fabryk w Europie Zachodniej – dodał.

- Jesteśmy coraz lepiej zakorzenieni w Polsce i to drzewo za jakiś czas ciężko będzie przenieść w inne miejsce – podsumował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA