fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Arrinera rozpoczyna ofertę publiczną akcji

Notowany na NewConnect producent pierwszego polskiego samochodu wyścigowego HussaryaGT rusza z publiczną emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru.

Środki pozyskane z emisji mają być przeznaczone na dalszy rozwój działalności, w tym na rozpoczęcie produkcji samochodu wyścigowego klasy GT3. Arrinera chce sprzedać 1 mln nowych akcji serii H. Maksymalna cena wynosi 10,80 zł, co oznacza, że w przypadku sprzedaży wszystkich oferowanych akcji i utrzymania ceny emisyjnej na poziomie maksymalnym, Arrinera może pozyskać netto (po uwzględnieniu kosztów oferty publicznej) 10,1 mln zł kapitału. Pieniądze mają być przeznaczone na dalszy rozwój działalności, w tym głównie na powiększenie stanu zapasów części samochodowych w celu szybszej realizacji zamówień, sfinansowanie modelu testowego samochodu w wersji drogowej oraz intensyfikację działań marketingowych i promocyjnych. - Rozwijamy się zgodnie z planem. W zeszłym tygodniu uruchomiliśmy oficjalną sprzedaż naszego auta wyścigowego. Kolejnym etapem jest produkcja i realizacja zleceń, a w trochę dalszej perspektywie - również rozwój wersji cywilnej naszego samochodu - komentuje Piotr Gniadek, prezes Arrinera.

Oferta publiczna jest podzielona na transze. W transzy otwartej oferowanych jest do 400 tys. akcji, natomiast w transzy dużych inwestorów trafi do 600 tys. akcji. Spółka może podjąć decyzje o przesunięciu akcji między transzami po zakończeniu przyjmowania zapisów. Budowa księgi popytu zakończyła się w piątek o godz. 16. Przyjmowanie zapisów ruszy w poniedziałek. Zapisy na akcje można składać w punktach DM Erste Securities Polska, który pełni funkcję oferującego, oraz wchodzących w skład konsorcjum sprzedaży: DM BOŚ, Millennium DM i oraz DM Capital Partners.

W przypadku dużych inwestorów zapisy potrwają do 6 grudnia, zaś w transzy otwartej – do 12 grudnia. Przydział akcji zaplanowano na 14 grudnia.

Arrinera to spółka z portfela funduszu Erne Ventures. Spółka prowadzi działalność operacyjną w Polscei Wielkiej Brytanii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA