Najnowsza płyta Natalii Przybysz „Jak malować ogień" będzie unikatem na rynku fonograficznym i to niezależnie od opinii krytyków muzycznych. Unikalny był bowiem proces produkcji fizycznych nośników, które trafią do sprzedaży i do przywiązanych do tej formy odbioru fanów muzyki. Natalia Przybysz razem z wytwórnią Kayax postanowiła, że nakład jej płyty – zarówno ten tłoczony w winylu, jak i w CD, będzie możliwie najbardziej eko. Proces został udokumentowany filmem, który piosenkarka zaprezentowała na swoim facebookowym profilu.

Ekologiczną płytę wytłoczono w WMfono, tłoczni płyt. Powstała ona z odpadów po produkcji innych płyt, co jest możliwe dzięki temu, że po wytłoczeniu płyty powstają tzw. okrawki. Płyta Natalii Przybysz powstała więc dzięki lepszemu wykorzystaniu surowca użytego do produkcji innych krążków. Dzięki temu, przy okazji, każdy nabywca dostanie unikalną płytę, gdyż każda będzie różnić się kolorem.

Również płyty CD powstały w bardziej ekologicznym procesie produkcyjnym. Zrezygnowano w nich bowiem z aluminium odpowiadającego za charakterystyczny srebrzysty kolor płyt. „Jak malować ogień" zostało więc wydane na przezroczystej płycie CD.

Bardziej ekologiczne będą także opakowania płyt. Powstały one bowiem z papieru pochodzącego z recyklingu oraz folii wytworzonej z kukurydzy (i która nadaje się nawet w teorii do ugotowania). W ten sposób do minimum ograniczono wpływ wydania płyty na środowisko naturalne.