fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Twórcy gier nie skąpią pieniędzy na innowacje

123RF
Sztuczna inteligencja, rzeczywistość rozszerzona i wirtualna – to elementy coraz częściej wplatane w technologię i scenariusze nowych gier.

Kto stoi w miejscu, ten się cofa – szczególnie w branżach mocno konkurencyjnych. A taką niewątpliwie jest krajowy rynek gier, który w ciągu niespełna trzech lat ma zwiększyć wartość o ponad jedną trzecią. Polskie studia kują żelazo, póki gorące: kierują swoją energię oraz środki finansowe tam, gdzie potencjał jest największy.

Stąd taki boom w segmencie free-2-play, czyli gier darmowych z opcją mikropłatności. Bardzo mocno rośnie też rynek rozwiązań VR. Ich udział w całym rynku gier w 2021 r. będzie wynosił 20 proc. – wynika z Digi-Capital Augmented/Virtual Reality Report 2017.

Projekty pod lupą

Wsparciem dla firm jest program sektorowy GameINN, organizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W jego drugiej edycji przyznano dofinansowanie w łącznej wysokości 93 mln zł. Planowane jest przeprowadzenie jeszcze dwóch konkursów. Najbliższy ruszy w drugim kwartale przyszłego roku. Teoretycznie ich adresatami są przedstawiciele sektora gier wideo...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA