fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Produkcja Superba ma zostać w Czechach

materiały prasowe
Związkowcy w Skoda Auto odrzucili pomysł przeniesienia części produkcji limuzyny Superb do niemieckich fabryk

W ogłoszonym komunikacie organizacja związkowa stwierdziła, że kwestia przeniesienia części produkcji do zakładu Volkswagena w Emden pojawiła się znowu w kierownictwie firmy matki. „Komisja związkowa kategorycznie odrzuciła możliwość przeniesienia produkcji samochodu Superb do innego miejsca poza Czechami" — stwierdza komunikat zamieszczony w cotygodniowym biuletynie i na portalu.

Niemcy szukają różnych sposobów zwiększenia produkcji czeskiej filii, aby odpowiedzieć na duży popyt. Przedstawiciel pracowników w VW mówił w czerwcu, że potrzebne będą dalsze kroki dla zwiększania produkcji Skody, nawet jeśli część jest już przenoszona do Niemiec, aby ulżyć czeskim fabrykom.

Działacz związkowy w Skoda Auto Jaroslav Povsik oświadczył teraz, że Superb jest flagowym modelem i „częścią naszego DNA. Musimy znaleźć rozwiązanie w walce o Superba, ważnego dla nas wszystkich. Zwiększą zysk, który stracilibyśmy" — dodał.

W sierpniu Czesi zwiększyli dostawy na świecie o 6,6 proc. do 91 800 samochodów, głównie w Rosji, Chinach i w Europie. Był to najlepszy sierpień w historii firmy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA