Biznes

Polski startup ze wsparciem z USA

materiały prasowe
Stworzony w Polsce system natychmiastowych płatności Billon otrzyma 100 tys. dol. na ekspansję w Ameryce Północnej

Billon jest jedyną polską firmą oraz jedyną wykorzystującą tę technologię, która zakwalifikowała się do programu. Oprócz dofinansowania nagrodą jest udział w nadzorowanym przez Accenture programie akceleracyjnym. Przedstawiciele firmy spędzą 10 tygodni w Columbus w stanie Ohio, gdzie będą pracować z mentorami z takich firm jak Visa, Mastercard, Prudential, czy Santander. Billon spotka się również z ponad 20 amerykańskimi funduszami inwestycyjnymi oraz amerykańskimi firmami FMCG i ubezpieczeniowymi zainteresowanymi wdrożeniem jego rozwiązań.

- Stany Zjednoczone to rynek, na którym wciąż dominują płatności gotówką i czekami. Jedziemy do USA, żeby przedstawić bankom technologię pozwalającą na podjęcie skutecznej walki o płatności cyfrowe – mówi David Putts, dyrektor zarządzający rozwojem międzynarodowym. - Rozwiązania Billon sprawiają, że cyfrowe transakcje stają się opłacalne nawet dla najmniejszych kwot – dodaje.

Z technologii Billon korzysta już Philip Morris, stosując ją do wypłaty nagród motywacyjnych. Jesienią na polskim rynku ruszy platforma e-commerce do obsługi sklepów internetowych, wspierania streamerów i blogerów czy wpłacania dotacji fundacjom. Pieniądze będą przesyłane bezpośrednio między użytkownikami platformy, dlatego do korzystania z niej nie będzie potrzebne ani konto bankowe, ani karta.

- Przewagą naszych rozwiązań jest szybkość ich wdrożenia. Banki, firmy, czy sklepy internetowe mogą zacząć używać technologii Billon do przesyłania wypłat i płatności online w ciągu zaledwie kilku dni. Liczę, że w USA, podobnie jak w Polsce i Wielkiej Brytanii, Billon zintegruje się z bankomatami i punktami stacjonarnymi, dzięki czemu wszędzie będzie można wygodnie wpłacić i wypłacić pieniądze – mówi Andrzej Horoszczak, założyciel i prezes firmy.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL